חיוני לשמור על כללי הבטיחות כאשר מחברים קראוון נגרר לרכב פרטי או מסחרי מי שאינו שומר על כללי הבטיחות עשוי למצוא את עצמו מתמודד עם נזקים בלתי הפיכים.

הכלל הראשון בשמירה על בטיחות בעת חיבור קראוון נגרר לרכב הוא בדיקה של משקל הקראוון . יש לוודא כי המשקל של הקראוון הנגרר מתאים ליכולת הגרירה של רכבך, ניתן לבדוק את כושר הגרירה של רכבך באתר שלנו, מלבד המשקל אותו יכול הרכב לשאת כדאי להתייחס גם אל חוזק הבלמים של הרכב עליו גוררים. המשקל והעומס של הקראוון צריך להיות פחות מ-75% ממשקל הרכב הגורר.

לאחר יישום הכלל הראשון כדאי להמשיך, ולבצע עוד שורה של בדיקות בטיחות חשובות:

בלמים – הסוד לגרירה מוצלחת הוא מערכת בלמים יציבה ואיכותית ברכב הגורר. מומלץ להיכנס למוסך אחת לתקופה מסוימת, לבדוק את הבלמים, ולוודא שהרגליות לא נשחקו.

שרשראות אבטחה – המטרה של שרשראות אבטחה היא לגבות את וו הגרירה במקרה והחיבור מתפרק. השרשראות יעילות גם עבור מצב בו נוצר חוסר יציבות בין הרכב לקראוון. אי אפשר להשתמש בשרשראות לאורך זמן על מנת לבצע גרירה, אך הן עשויות למנוע תקלות בטיחות חמורות.

אבטחת החיבורים – על החיבורים בין הרכב לבין הקראוון להיות מאובטחים היטב. הדרך להשיג אבטחה כזו היא להקפיד על התקנה נכונה של ווי גרירה ולאשר את נקודות העיגון. חומר סיכה הנמרח על  החלק העליון והכדורי של וו הגרירה יקטין את החיכוך בין הוו והקראוון ויבטיח נסיעה חלקה. 

לחץ אוויר – בטיחות בחיבור קראוון נגרר לרכב מחייבת גם בדיקה של הרכב עצמו. יש לבדוק את לחץ האוויר בכל הצמיגים, לנפח את צמיגי הקראוון בהתאם להוראות היצרן, ולחלק את העומס כך שכל צמיג יהיה כשיר לחלוטין לפעולה.

חשמל – קראוונים מחוברים אל רכב בין היתר גם באמצעות חוטי חשמל. בעזרת החוטים הללו יכולים נהגים הנמצאים מאחור לזהות פניות, בלימות וכדומה. על הנהג חלה אחריות מלאה לדאוג לתקינות של החוטים, ולוודא נסיעה עם מערכת חשמל שעובדת. 

בטיחות בחיבור קראוון נגרר לרכב דורשת היכרות עם תקנות התעבורה ובעיקר נהיגה זהירה.

 אסור להקל ראש בחשיבות של נהיגה בטוחה עם קראוון נגרר בנסיעות קצרות וארוכות כאחד. לסיכום, הקפידו על הוראות הבטיחות, ותוכלו ליהנות מהקראוון מבלי לסכן את עצמכם, את הנוסעים ואת הסביבה.

חולמים על קראוון משלכם? השאירו פרטים ואנחנו נדאג לחזור אליכם!

קראוון בהתאמה אישית

חולמים על קראוון בהתאמה אישית? אנחנו נגשים לכם את החלום!
  • עיצוב ואיפיון הקרוואן
  • התקנת אינסטלציה וחשמל
  • מבחר קראוונים במחירים מפתיעים
צרו קשר עוד היום